ЗАСТАВКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ
31045, Хмельницька область, Красилівський район, с.Заставки тел. (03855) 9-53-18,
e-mail zastavki@edu.kr.km.ua, код ЄДРПОУ 25889262
ЗВІТ
директорки
Заставківської гімназії
ПЕТРУК
МАРІЇ ІВАНІВНИ
перед педагогічним колективом та громадськістю
за 2023-2024 навчальний рік
Вітаю Вас усіх і щиро дякую за те, що в надзвичайно складний для всієї країни та кожного з нас час ви знайшли можливість взяти участь у вже традиційному для нашої гімназії зібранні!
Швидко промайнув час, завершився 2023-2024 навчальний рік.
Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор гімназії, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
І. Загальна інформація про заклад.
Заставківська гімназія є комунальною власністю Красилівської
міської ради .
Навчальний блок 1-4 класів введено в дію в 1956 р., 5-9 класів у 1987 році земельна ділянка, яка належить закладу, має площу 0.047га.
Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.
Виконання ст.53 Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання Закону України «Про освіту», ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.
Освітній процес у 2023-2024 навчальному році організовано відповідно до освітньої програми на 2023-2024 н.р. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Освітній процес відбувався в дві зміни.
На початок 2023-2024 навчального року в Заставківській гімназії було 7 повних класів. Розпочали навчання 57 учнів ще 2 учні ВПО прибули протягом року та 2 учні – сімейне навчання.
Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, згідно заяв батьків, станом на 01.06.2024 до 1-го класу зараховано 6 дітей.. Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті закладу.
І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ
Територія навчального закладу огороджена. «Схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих немає. Облаштовано спортивний майданчик. Нестандартне обладнання утримується в належному стані, загроз для травмування дітей не несе, про що складаються акти обстеження два рази на рік.
Територія озелена достатньо.
Приміщення умовно забезпечено зонування початкової школи від старшої школи. Облаштування приміщень та кабінетів не створює загрози травмування учнів та працівників. У кабінетах меблі розставлені належним чином, коридори не загромаджені.
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень . Режим провітрювання дотримується .
Встановлено фонтанчик для пиття.
Облаштовано внутрішній туалет.
Харчоблок знаходиться в окремому приміщенні. Санітарно – гігієнічний стан ідальні відповідає нормам, діти харчуються на двох перервах, що дає змогу раціонально використовувати меблі та посуд.
Рукомийники забезпечені милом, черговий учитель слідкує за дотриманням гігієнічних вимог учнями перед прийманням їжі.
Працівники дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв, наявний погріб. Посудом харчоблок забезпечений. Постійно, по мірі надходження коштів та за допомогою спонсорів оновлюється. Так, придбано тарілки, чашки,електричну м’ясорубку.
Аналіз дотримання санітарно – гігієнічних вимог у приміщеннях закладу показав, що температурний режим в цілому дотримується, рівень освітлення контролюється, вологе прибирання проводиться згідно графіка.
Під час оформлення навчальних кабінетів та коридорів застосовуємо гнучкість дизайну, в класах на стінах розміщуються дитячі творчі роботи, малюнки. Таке використання простору демонструє, що клас належить всім учням. Відповідно до вимог НУШ кожного року оформляємо кабінет для 1 класу за рахунок державної субвенції та батьківської допомоги. Під час перерв діти відпочивають у коридорах, під час сприятливої погоди на подвір’ї.
Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет є доступною не в усіх кабінетах гімназії.
ІІ. Навчальні приміщення
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
Незважаючи на вік і зношеність будівель школи адміністрація разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтримання навчального закладу в робочому стані. Ми намагаємося створити умови для роботи і навчання, відремонтувати і довести до вимог сьогодення навчальні кабінети, забезпечити школу новим сучасним обладнанням, меблями, технікою.Функціонують навчальні кабінети, бібліотека, їдальня, Спортивна зала нажаль відсутня. Для забезпечення формування ключових компетентностей у різних галузях прагнемо забезпечувати відповідне обладнання для кабінетів інформатики, природничо – математичних наук.
Становлення ключових та професійних компетентностей сучасного вчителя, здійснення методичної роботи
Нова школа потребує сучасного педагога, здатного ефективно навчати, виховувати, розвивати учнів, формувати особистість. Ключовим в сучасній школі є те, що вчитель повинен навчити дитину вчитися, здобувати знання впродовж життя. Тому, в умовах динамічних змін, академічної свободи, педагог зобов’язаний вдосконалювати необхідні компетентності, бути здатним до інновацій та змін, володіти покроковими методиками дослідницького навчання. І педагоги гімназії відповідають цим вимогам.
Освітній процес у закладі забезпечують 9 педагогів, 6 – сумісників.
З основних працівників:
- 2 педагогів з вищою категорією;
- 4 – І категорії; 2 –ІІ категорії., 1 - спеціаліст
Орієнтуючись на діяльнісний, проєктний, компетентнісний і інтегровані підходи розбудови змісту освіти, З метою підвищення ефективності організації освітнього процесу у 2023-2024 н.р. педагогічний колектив закладу працював над реалізацією науково-методичної проблеми « Формування ключових компретентностей для успішної соціалізації, самореалізації і самовдосконалення особистості»
Координацію методичної та інноваційної діяльності здійснювала заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна ДУБЕНЧУК. Методична робота здійснювалась згідно структури та плану методичної роботи, затверджених на засіданні педагогічної ради гімназії від 31.08.2023 р. протокол № 1.
Основними напрямками методичної роботи в гімназії є вивчення нормативно-правової бази, надання реальної і конкретної допомоги педагогам у підвищенні їх професійної майстерності, пошук оптимальних шляхів підвищення результативності уроків, покращення роботи зі здібними учнями, вивчення та впровадження нових освітніх технологій в освітній процес, удосконалення і підвищення професійного рівня педагогічних працівників.
У 2023-2024 н.р. активно проходили предметні тижні, методичні засідання, творчі звіти, діяльність:
Важливою ділянкою інноваційної роботи було проведення психолого-педагогічних семінарів, семінарів-практикумів та майстер-класів, коуч-тренінгів, презентації з досвіду роботи « які є формою поширення передового педагогічного досвіду.
- творча майстерня « Інноваційні методи роботи на сучасному уроці» ( ПЕТРУК М.І..);
- майстер – клас « Ігрова діяльність, як засіб навчальної пізнавальної діяльності учнів»
- ( Н.Ф.ЛІЩУК)
Протягом 2023-2024 навчального року педагоги підвищували кваліфікацію шляхом неформальної освіти, проходження курсової перепідготовки при ХОІППО. Найпопулярнішими були освітні платформи для підвищення кваліфікації EdEra, Prometheus, На Урок, Всеосвіта.
Підвищенню ключових та професійних компетентностей учителя згідно сучасного Професійного стандарту сприяла участь педагогічного колективу в засіданнях управлінської майстерності при ХОІППО
Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних працівників закладу, яка здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України. У наявності перспективне та поточне планування атестації педагогічних працівників, щорічне корегування перспективного й поточного планування. Плани атестації педагогічних кадрів виконуються. Своєчасно та якісно оформлюються відповідні документи (у наявності накази, протоколи, атестаційні листи, звітна документація).
На жаль, педагоги закладу не виявили бажання щодо проходження добровільної сертифікації.
Проведено вивчення стану викладання навчальних предметів:
- історії України, всесвітньої історії, правознавства у 5-9 класах ( наказ від 01.12.2023 № 56);
- математики у 2-4 класах (наказ від 01.03.2024 № 12).
Здійснено контроль за ходом виконання наказів:
- від 03.12.2022 №44 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з української мови у 2-9 класах»;
- від 28.12.2023 №191 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з основ здоров’я у 5-9 класах;
- від 02.05.2023 № 39 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з інформатики у 2-4 класах»;
Матеріали за результатами перевірки узагальнені і обговорені на засіданнях методичних спільнот вчителів-предметників, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків виявлених під час перевірки, заплановані заходи щодо підвищення результативності роботи.
У 2024 році на обласну виставку педагогічних інновацій «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування було подано роботу Наталії ЛІЩУК та Тетяни ДУБЕНЧУК, де посіла ІІ місце.
Експертиза матеріалу показала, що робота відповідала вимогам щодо оформлення, характеризуються новизною і актуальністю тем, різноманітні за тематикою, відповідала нормативним документам, державним освітнім стандартам, мала високий рівень естетичного оформлення і практичного спрямування.
З метою активізації методичної роботи в 2023-2024 н.р. року були проведені засідання педагогічних рад
Для проведення уроків та заходів педагоги використовували відеоінструменти синхронного режиму Google Meet, а також асинхронного – робота на платформах Googleclassroom, «НаУрок», «Мій клас», «Всеосвіта».
Адміністрацією закладу проводився моніторинг стану відвідування, підготовки учнів до навчальних занять, дотримання педагогами вимог Санітарного регламенту.
Були організовані наради, навчальні семінари з педагогами закладу, класними керівниками.
Удосконалення методичної роботи закладу шляхом впровадження ІКТ-технологій знаходять застосування в багатьох напрямах навчання, упроваджуються нові форми спілкування через соціальні мережі: фейсбук, інстаграм, вайбер, скайп.
Створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей здобувачів освіти
Час диктує зовсім інші умови. Сьогодні з’явилися нові терміни «освітні втрати», спричинені передовсім обмеженим доступом до освітнього процесу окремих учнів у зв’язку із воєнними діями, втратами у навчальному часі (перебої з електропостачанням, інтернетом, перебуванням в укриттях тощо), змінами в психологічному стані здобувачів освіти.
Оскільки гостро стоїть питання недоотримання знань учнями через війну, часті повітряні тривоги, відсутність інтернету, перебування в укритті, зникнення мотивації в учнів вчитися, здобувати знання.
Попри складні події, в яких перебуває наша країна колектив закладу використовував всі можливості для організації якісного навчання. Показник якості навченості складає 52,2% (у минулому навчальному році 49,6%),
Згідно наказів МОН України здобувачів освіти 4-х, 9 класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Учні 9 класу одержали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти.
Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» у цьому навчальному році нагороджених здобувачів освіти немає, які мають високі досягнення (10-12 балів) з усіх предметів за 2022-2023 навчальний рік (мин.рік - 2).
Класними керівниками, вчителями-предметниками в кінці навчального року проведені моніторинги знань учнів з навчальних предметів. При виявленні прогалин у знаннях учнів з будь-якої теми, ця тема обов’язково буде включена для повторення і вивчення у наступному навчальному році.
На контролі адміністрації перебувало питання щодо здійснення освітнього процесу відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти (5 класи «НУШ»), ознайомлення із новим навчально-методичним забезпеченням предметів та інтегрованих курсів для 5-х класів, курсова підготовка педагогів. Учителі здійснювали освітній процес за модельними навчальними програми з предметів та інтегрованих курсів для 5 класів НУШ.
З метою удосконалення професійної майстерності педагогів закладу впродовж 2022-2023 н.р. було проведено Самооцінювання роботи закладу за напрямом «Педагогічна діяльність педагогічних працівників». Адміністрацією закладу здійснювалося спостереження за організацією освітнього процесу, відвідувалися уроки. Зроблено висновки, що при організації освітнього процесу, педагоги використовують сучасні методики роботи з дітьми різних вікових категорій.
Як результат, якість надання освітніх послуг підтверджено перемогами учнів у предметних конкурсах, олімпіадах, професіоналізмом педагогів.
- Учні 9 класу зайняли ІІІ місце в обласному конкурсі з географії
« Хмельниччина очима юних географів»;
- Петрук Андрій зайняв ІІІ місце у Всеукраїнському фестивалі « В об’єктиві натураліста»
Традиційно високими залишаються показники участі наших учнів в інтерактивних конкурсах «Колосок осінній» та «Кенгуру».
Створення виховного середовища для індивідуального розвитку здобувачів освіти
У 2023-2024 н. р. виховна робота здійснювалася відповідно рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Річного плану роботи школи, річного плану виховної роботи школи та планів виховної роботи класних керівників, методичних рекомендацій щодо організації виховної роботи в 2023-2024 .н.р. мала системний характер і спрямовувалась на виконання завдань, поставлених у державних документах з проблем виховання учнівської молоді. Педагогічний колектив створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу, працював над реалізацією виховної мети «Створення сучасного виховного середовища для формування життєвих компетентностей школярів на всіх етапах становлення особистості».
Система виховної роботи починається з планування. Усі види планів були складені на підставі сучасних вимог до планування системи виховної роботи, скоординовані, в основу було покладено аналіз роботи за минулий навчальний рік. Плани роботи класних керівників є певними виховними проектами, де передбачається перспектива як індивідуального, так і колективного впливу на особистість учня, відслідковуються індивідуальні здібності, потреби та запити дітей і аналізується кінцевий результат. Всі плани виховної роботи класних керівників були проаналізовані заступником директора Тетяною Дубенчук
У школі є 9 класних колективів здобувачів освіти, які працюють з призначеними класними керівниками. У своїй роботі педагоги використовують різноманітні форми роботи, як індивідуальні так і групові. Один раз в тиждень в кожному класі проводились класні години, на яких відбувалося обговорення з учнями конкретної запланованої теми, а також огляд подій за минулий тиждень. Крім того, свою виховну діяльність класні керівники здійснювали в постійному контакті з учнями під час уроків, перерв, в позаурочний час.
Класними керівниками, запроваджувалися нові форми проведення виховних заходів, зокрема під час освітнього процесу.
Невід’ємною складовою розбудови виховного середовища є діяльність учнівського самоврядування, яка підсилює створення толерантного виховного середовища в закладі.
З їхньої ініціативи та підтримки було проведено шкільні заходи та свята: День знань, День захисника України, День миру, День української писемності та мови, День української хустки, День пам’яті та примирення, День Героїв, свято Останього дзвоника тощо. Попередження та профілактика негативних проявів серед дітей та підлітків є пріоритетним напрямком діяльності педагогічного колективу. Здійснено аналіз стану організації профілактичної роботи в колективі, питання розглядалося на нарадах при директорі (протокол № 3 від 27.10.2023 р., протокол № 5 від 10.12.2023 р., № 10 від № 14 від 26.04.2024), засіданнях загальношкільного батьківського комітету (протокол № 2 від від 12.04.2024 р.).
Розроблено та затверджено план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, а також порядку реагування на його випадки, застосування заходів виховного впливу на учнів. Класними керівниками систематично проводиться роз’яснювальна робота з учнівськими та батьківськими колективами з метою створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей ціннісних життєвих навичок, профілактики проявів булінгу (цькуванню) та попередження про адміністративну відповідальність.
У рамках Дня толерантності учасники освітнього процесу долучалися до заходів: проєкт «Кодекс толерантності учня»,. консультування класних керівників «Толерантність у класних колективах», «Основи безконфліктного спілкування».
Інформація з питань виховної роботи висвітлюється та постійно оновлюється на сайті закладу та на шкільній сторінці у Фейсбук.
Систематично адміністрацією школи здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У школі заведено журнал контролю відвідування учнями навчальних занять. Щодня фіксувалися дані про відсутніх учнів 1-9 класів. Класні керівники реагували щодо з’ясування причин відсутності через телефонні дзвінки батькам. Зафіксовані і випадки запізнень на уроки, що свідчить про неналежний контроль з боку класних керівників та батьків з даного питання.
Соціальний захист, збереження здоров’я, медичне обслуговування, організація гарячого харчування
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у гімназії, проводиться згідно з діючим законодавством. На початку навчального 2023-2024 року було систематизовано соціальний паспорт закладу, в грудні 2023 року оновлено банк даних здобувачів освіт соціально незахищених категорій. Систематично здійснювалось оновлення банку даних дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі здобувача освіти гімназії..
Згідно соціального паспорту закладу кількість категорійних дітей в 2023-2024 н. р. становить ( 9%).
Адміністрація та класні керівники здійснюють контроль за продовженням навчання та працевлаштуванням здобувачів освіти пільгової категорії, здійснюють контроль за проходженням планового медичного огляду.
Адміністрацією скоординовано річний план роботи гімназії, план виховної роботи класних керівників з питань соціальної підтримки незахищених категорій.
Заставківська гімназія завжди проводила активну волонтерську діяльність, а з початком війни цей напрямок набув нових приорітетів. Педагогічний колектив, учні, батьки долучались до акцій по виготовленню окопних свічок, розпалювачів, оберегів, проведення ярмарків на підтримку ЗСУ.
Медичний огляд учнів у 2023 році було проведено з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних правил і норм. Всього медичному огляду підлягали 59 учнів, з яких усі оглянуті.
Листки здоров’я зберігаються у особових справах учнів.. Видано наказ від 01.09.2023 року № 41 « Про розподіл учнів на групи на уроках фізичного виховання»
Проходження медичного огляду працівників гімназії фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директора гімназії..
Одним з першочергових завдань освітньоо закладу є збереження здоров’я учнів, а саме створення умов для організації збалансованого харчування дітей.
У 2023-2024 н.р. 59 учнів 1-9 класів охоплені гарячим харчуванням. Фінансування процесу харчування учнів 1-9 класів відбувалося за рахунок місцевого бюджету та батьківських коштів.
У закладі продовжувалося впровадження Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР):
- розроблено десять настанов належної гігієнічної практики;
- розроблено план харчоблоку з зазначенням зон для уникнення перехресного забруднення;
- здійснювався контроль за санітарно-гігієнічним станом приміщень харчоблоку та обладнання;
- розроблені та затверджені інструкції для роботи працівників їдальні;
- велася відповідна документація;
Обов'язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо (бракераж готової продукції). Тому в 2023-2024 н.р. для покращення організації повноцінного харчуванняз здійснювався контроль за збалансованим харчуванням відповідно віку, за умови дотримання дієти підбиралися потрібні страви. Розроблено чотиритижневе меню, погоджене директором. Виконання норм харчування у середньому склало 61,6% (1-4 класи), що збільшилося на 0,6%: молочні вироби (98,6%), хлібобулочні вироби (97,1%).
7.Дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності,
стан дитячого травматизму
Пріоритетним завданням гімназії є організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. На початок навчального року оформлено всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, на експлуатацію харчоблоку та акт санітарно-технічного стану школи. Питання ОП та БЖ обговорюються на нарадах при директорові. З учнями було проведено тижні безпеки дорожнього руху, безпеки життєдіяльності, акції «Будь уважним, пішоходе!», «Молодь за безпеку дорожнього руху», День охорони праці.
Сплановано роботу класних керівників та педагогів щодо попередження дитячого травматизму. Проводились інструктажі з техніки безпеки. Класні керівники демонстрували відео, презентації, спільно з учнями розв’язували практичні завдання щодо попередження травмувань. Особлива увага приділялася роботі щодо вивчення правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та поведінці у воєнний час. Проведено загальношкільне заняття з "Мінної небезпеки».
Перспективи:
- Продовжувати пропедевтичну роботу щодо дотримання учасниками освітнього процесу правил безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму шляхом демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях, моделюванню та аналізу життєвих ситуацій.
- Формувати в учнів навички конструктивного вирішення конфліктів у міжособистісних стосунках.
. Управлінська діяльність.
Управління здійснюється згідно річного плану роботи гімназії, плану внутрішкільного контролю і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у гімназії і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток гімназії.
У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, відділу освіти, сайтами обласного інституту післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.
Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у гімназії залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.
Відповідно до мети головними завданнями роботи гімназії в 2024-2025 навчальному році стане: продовжити працювати у 1-4 класах згідно Концепції «Нова українська школа»;формування та розвиток ключових компетентностей школярів; здійснення моніторингу якості навчально-виховного процесу;покращення роботи щодо відбору та занять з обдарованими дітьми; ефективне застосування у навчально-виховному процесі тестових технологій; використання ІКТ в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності; відповідність мети і завдань методичної служби кінцевим результатом навчальної і виховної діяльності педагогічного колективу; врахування при організації навчально-виховного процесу національних та регіональних особливостей, традицій; стимулювання творчих пошуків вчителів; пошук педагогічних та методичних інноваційних шляхів та впровадження їх у педагогічну діяльність; охоплення всіх учителів різними формами методичної роботи; спрямування методичної роботи на розширення кругозору і підвищення компетентності педагогів, їх наукового та професійного рівня; вважати й надалі принцип діагностики основною формою покращення методичної роботи; шукати нові форми і шляхи для виявлення та розвитку здібних і обдарованих дітей; орієнтування всіх сфер навчально-виховної діяльності на формування в учнів критичного мислення, здатності виробляти власну точку зору та поважати точку зору інших; всю виховну роботу проводити в тісній співпраці з батьками та громадськістю села, орієнтуючись на досягнення народної педагогіки.
Для вирішення цих та інших завдань необхідна кропітка робота всього колективу працівників гімназії, єдність, та взаємодія, взаєморозуміння всіх ланок діяльності гімназії, конкретно обґрунтовані, цілеспрямовані дії керівництва гімназії та педагогічного колективу, чітка реалізація поставлених проблем, про які ішлося вище.
У зв'язку з цим гімназії продовжуватиме працювати над такою науково- методичною проблемою: «Впровадження нових педагогічних технологій та особистісно орієнтованих підходів до навчання та виховання з метою розвитку особистості школярів, виявлення їхніх здібностей та можливостей. Спільна робота гімназії, батьківської громади по вихованню в учнів національної свідомості, духовності та високих моральних принципів».
Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.
У своїй роботі з працівниками гімназії я дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників гімназії бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.
Прагну, щоб у школі було наявне творче вирішення справ. Дякую усім за плідну роботу у 2023-2024н.р. 1. Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам— за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.
Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!
І повернемося за шкільні парти 1 вересня 2024-2025 навчального року!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!